Yağ Depolama Atık Konteyner

Yağ Depolama Atık Konteyner

Atık yağlar her türlü üretim alanında ortaya çıkan maddelerdir. Üretim yapılan makinelerin yağları, sanayilerde araçların yağ değişimleri gibi çalışmalar sonucunda kullanılmaz hale gelen yağların korunaklı bir alanda toplanması, biriktirilmesi ve gerekli geri dönüşüm işlemlerinin yapılması gerekir. Sanayi atık yağları kadar evsel atık yağlar da doğa için son derece tehlikeli durumlar oluşturmaktadır. Artık belediyeler bu tehlikeli durumun farkına vardığı için mahallerde yağ depolama atık konteyner bulundurmaktadır. Çünkü insanlar bu atık yağları ya normal çöplere atmakta ya da lavabolardan dökmektedir. İki durumda da doğaya zarar veren atık yağlardan en karlı şekilde kurtulmanın tek yolu yağ depolama konteyneri ile mümkün olmaktadır.

Atık Yağ Konteyner

  • Yağ depolama atık konteyner; çelik, titanyum veya alüminyum malzemelerden yapılmaktadır. Üç malzeme de güven sağlayan konteynerlerde sadece kullanım alanları değişiklik göstermektedir.
  • Yağ depolama atık konteyneri iç kaplamlarında ise poliüretan malzemeler ve dayanıklı PVC ürünleri kullanılmaktadır. Tamamen güvenli ve kontrollü şekillerde üretilen bu konteynerlerde iç yüzeylerde sızma ve dökülmelere karşı her türlü önlem de alınmıştır. Taban bölümündeki dayanıklı ızgaraların altına OSB maddeler ile geçirmezlik özellikleri uygulanmıştır. Ayrıca her türlü risk göz önüne alınarak konteyner altlarına birikim depoları koyulmuştur. Herhangi bir olumsuzlukta sızan yağlar bu depolarda birikmekte ve güvenlik zafiyeti ortaya çıkmamaktadır.
  • Atık yağ konteyner, her türlü kazaya ve tehlikeye karşı özel bir donanımla üretilmektedir. İçeriğinde bulanan malzemeler ve nano teknolojik ürünler sayesinde bu konteynerlerin yanması veya tutuşması imkansızdır. Özel olarak geliştirilen bir teknik ile konteyner üzerine alev geldiği zaman kayarak düşmekte ve hiçbir şekilde konteyneri yakamaz.
  • İstenen her ebatlarda üretilebilen yağ depolama atık konteyner içerisindeki tüm teknik donanım ve elektrik tesisatı sistemleri ile hazır olarak satışa sunulmaktadır. Satın alındığında aydınlatma sistemleri, elektrik prizleri, şartel ve sigorta kofrası hazır olarak bulunmaktadır.
  • Birçok değişik renk ve model seçeneği bulunan atık konteynerler RAL boyalar ile boyanarak korumalı bir boya yüzeyi oluşturulmaktadır. Üretici firma tarafından konteyner üzerine işletme ismi, amblemi soğuk damga şeklinde uygulanmaktadır.
  • Yağ depolama konteyner ürünleri kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretildikleri için açık alanlarda kullanımlarında hiçbir sorun teşkil etmezler. Her türlü hava muhalefetine ve UV ışınlarına karşı direnç göstermektedir.

Atık Yağ Depolama Konteyner

Yağ depolama atık konteyner ürünleri Avrupa standartlarının belirlediği kalite ölçeğinde üretilen ürünlerdir. Herhangi bir şekilde eksik malzeme veya hatalı malzeme kullanılmasının imkanı yoktur. Ürün satış sözleşmesinde yazan bütün maddeler gerekli merciiler tarafından kontrol edilip, testlerden geçirildikten sonra satışa çıkarılmaktadır. Ürünler üzerinde kalitesiz bir nokta görüldüğünde veya depolama şekli normlara uygun olmadığında ürün hemen imha edilmekte ve konteyner üreticisi firma maddi cezalar ile cezalandırılmaktadır.

Atık Yağlar Sorun Oluşturmaktan Çıkıyor

Yağ depolama atık konteyner için üretici firmanın internet sitesi üzerinden model ve ebat seçimi yapabilirsiniz. Bu ebatlar sizin üretim hacmini karşılamazsa ihtiyacınıza yönelik boyutlarda konteyner siparişi verebilirsiniz. Sizin için özel olarak hazırlanacak olan atık yağ depolama konteyner üniteleri çok kısa bir süre içinde nakliyesi üretici firma tarafından yapılarak adresinize teslim edilecektir. Üretici firmanın profesyonel ekipleri tüm hazırlıkları yaparak kullanım için uygun hale getirecektir. Atık yağ depolama görevlisine gerekli tüm teknik detaylar ve kullanım şekilleri anlatılacak ve donanımlı bir hale getirilecektir. Üretici firma ürün tesliminden sonra herhangi problem ile karşılaşılması durumunda ise tüm teknik desteği sağlayacak ve servis imkanı sunacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir