WC Duş Konteyner

WC Duş Konteyner

Wc duş konteyner; dinlenme tesisleri, şantiyeler, park yerleri ve acil yerleşim gerektiren yerlere ve bunun gibi benzeri yerlere kurularak kullanıma açılmak üzere istenilen ölçülerde ve şekillerde ima edilebilmektedir. Yüksek kalitede malzeme kullanılarak yapılan bu tür wc duş konteyneri uzun süreli kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca bu tür konteyner türünde yapılan wc ve duşlar istenildiğinde çok kolay başka bir yere taşınabilmektedir. Yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da üretilebilen wc duş konteyner, yalıtımlı üretilirse 4 santimetre kalınlığında poliüretan malzemeden üretilebilmektedir. Yalıtımsız üretilirse ekonomik duş konteyner olarak plastik panelden imal edilebilmektedir.

Eğer uzun süre bu wc duş konteyner düşünüyorsanız yalıtımlı konteyneri yaptırmanız daha uygun olacaktır. Böylece doğa koşullarına karşı yalıtımlı olan konteyner daha fazla dayanıklılık göstererek uzun yıllar kullanımda kalabilecektir. Bu kabinler istendiği renkte de boyanmaktadır. Renk seçimi wc konteyner siparişini verenler tarafından talep edilebilmektedir. Ancak bu tür konteynerlerin standart rengi kırık beyaz olmaktadır. Kaliteli bir wc duş konteyneri istiyorsanız iyi firmalarla çalışmakta yarar vardır. Çünkü bütün malzemelerin kaliteli ürünlerden yapılması gerekmektedir ki bu ürünler uzun yıllar sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilsinler.

WC Duş Konteyner Fiyatları

İstek olduğu takdirde hem duş, hem de wc ihtiyacının aynı anda aynı konteyner içinde sağlanabildiği wc duş konteyner de artık imal edilmektedir. İsterseniz bunları da bir arada yaptırabilirsiniz. Bütün bunlarla birlikte İçişleri Bakanlığının talimatına göre tuvalet talimatnamesinde eğer tuvaletlerde bir alafranga tuvalet yapılırsa, bir de klozet tuvalet yapılması öngörülmektedir. Fiyatlar Türkiye ortalaması açısından ihtiyaca göre değişmekle birlikte 2 bin TL’den başlıyor. Kullanılan malzemenin kalitesi ve sizin ihtiyacınıza göre de artıyor. Sadece alafranga veya sadece klozet tuvalet yapılması bu talimatname ile engellenmiştir. Wc duş konteyneri alırken bazı standartlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

WC Duş Konteyneri Nerede Kullanılır?

  • Zemin kaplamaları
  • Duvar kaplamaları
  • Lavabo ve pis su giderleri
  • Duş tesisatı
  • Musluk tesisatı
  • Lavabo tesisatı
  • Su giderleri

Bu gibi ayrıntılar kullanım açısından büyük kolaylıklar sağladığı gibi görüntü bakımından da önem arz etmektedir. Eğer su tesisatlarını sıva üstü dediğimi duvarların üstünden ve zeminin üstünden geçirecek olursak bu durumda göze hoş gelmeyen görüntüler çıkabileceği gibi ayrıca temizlik açısından da temizleme zorluğu çekebiliriz. Bu boruların aralarına dolacak pislikler zamanla mikrop yuvası haline de dönebilirler.

Bu nedenle su tesisatının özellikle önceden planlanması ve görünmeyen yarlardan geçirilmesi veya üstüne tekrar duvar çekilmesi iyi olacaktır. Bu tür tuvalet konteyneri, hijyene çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü toplu yaşam alanlarında kuruldukları için hijyene dikkat edilmezse salgın hastalıklara da neden olabileceği düşünülmelidir. Bunun için yapım aşamasında ve kurulurken buna çok dikkat edilmesinde yarar bulunmaktadır.

Wc Duş Konteynerler Taşınabilir Mi?

Wc duş konteyner, taşınma yönünden çok uygundur. Gerçi wc ve duş konteynerleri kurulurken rüzgar nedeniyle konulacağı yere monte edilir ancak bunu sökmesi hiç de zor değildir. Bu nedenle kolayca sökülebildiği gibi nakliyesi de kolay olmaktadır. Bir şantiyenin taşınması, park yerinde tuvalet ve duşa gerek kalmaması, dinlenme tesisinin yer değiştirmesi ve acil yerleşim yerlerinin kaldırılması durumunda bu tür tuvalet ve duş konteynerleri yerinden sökülerek başka bir yere götürülerek yine aynı ihtiyaçları karşılamak için belirlenen yere monte edilebilirler.

Sabit beton veya tahtadan yapılan bu tür yerlerin yerlerinden sökülüp taşınması mümkün olmadığı ve daha zor olduğu için konteyner türü wc duş konteyner, daha kullanışlı ve daha uygundur. Maliyet yönünden de diğer yapılan tuvalet ve duşlara göre daha ucuza mal edilebilmektedir. Bunların küçük bir araç yardımıyla bir yerden bir yere nakilleri gayet kolay olmaktadır. Kurulumu da çok basit olduğu için tercih sebebi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir