Tehlikeli Atık Konteyner

Tehlikeli Atık Konteyner

Sanayi tesislerinde, boya atölyelerinde ve her türlü tehlikeli madde imalathanelerinde ürünlerin artan kısımları yani kullanılmayacak olan artık maddeler atıkları oluşturmaktadır. Bu sektörlerdeki atık maddeler doğaya ve insan yaşamına oldukça zarar vermektedir. Modern çağda bu maddelerin toplanması, depolanması ve ayrıştırılarak geri dönüşüm işlemlerinin uygulanması gerekir. Aksi takdirde bu atık maddeler toprağın, suyun ve havanın kirlenmesine neden olmaktadır. Bu atık maddelerin depolandığı alanlar ise tehlikeli atık konteyner çeşitleridir. Her işletmenin bulundurması zorunlu olan tehlikeli atık madde konteyneri, profesyonel üretici firmalar tarafından tüm yönetmeliklere ve çevre sağlığına uygun olarak üretilmekte ve işletmelerin belli alanlarına uygulanmaktadır.

Tehlikeli atık konteyner kullanmayan ve atık maddeleri normal atıklar gibi korumasız şekilde doğaya bırakan işletmeler hakkında cezai işlemler uygulanmaktadır. İş güvenliği yasası gereğince bu atık maddeler doğayı tehdit ettiği gibi çalışanları ve çevrede bulunan halk sağlığını da tehdit etmektedir. Tehlikeli atık maddelerin etkileri zamanla ortaya çıkan hatta birkaç kuşak sonra kendini gösteren hastalıklara yol açmaktadır. Özellikle de kanser hastalığının tetikleyicisi olan bu atık maddeler bilinçli ve duyarlı işletmeler tarafından tehlikeli atık konteyner ünitelerinde depolanarak geri dönüşüm alanlarına gönderilmektedir.

Tehlikeli Atık Konteyner Fiyatları

Tehlikeli atık konteyner fiyatları istediğiniz projeye göre değişmektedir. Burada fiyatları değiştiren etken, metrekare ve özelliktir. Dilerseniz bu konteyneri tanıyalım.

  • Tehlikeli atık konteynerler çelik, alüminyum ve titanyum malzemelerinden imal edilmektedir. Dış yüzeylerinde Galvaniz maddeler ile güçlendirmek yapılarak RAL boylar ile boyanmaktadır.
  • Tehlikeli atık konteyner üniteleri iç yüzeylerinde yalıtım malzemeleri ve poliüretan malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler sayesinde depolanan kimyasal atıkları dış çevre ile olan tüm bağlantıları kesilir ve etkisi yok edilir.
  • Tehlikeli atık konteynerlerde alt tabanlarında sızma ve hava kaçırma durumlarına karşı depo alanları oluşturulduğu gibi zeminde OSB maddesi adı verilen maddeler ile güçlendirme yapılır. Bu güçlendirmenin ardından ise zeminde çökme, göçük ve herhangi bir olumsuz durumun da önüne geçilmiş olur.
  • Tehlikeli atık konteyner modelleri her türlü dış etkene karşı yüksek direnç göstermektedir. Kar yağmur, dolu gibi hava şartlarına karşı koruma oluşturan konteynerler UV ışınlarına karşı da yüksek koruma göstermektedir.
  • Tehlikeli atık konteyner işletmelerin üretim hacimlerine göre farklı ebatlarda üretilmektedir. Standart ölçüleri de mevcut olan konteynerlerde tek kapı ve iki kapı seçenekleri de bulunmaktadır. İstenilen model ve tarzda üretilen atık konteynerlerinde bütün kabartma yazıları, baskılar ve damgalar da üretici firma tarafından konteynerin üzerine uygulanmaktadır.
  • Tehlikeli atık konteyneri; her türlü elektrik tesisatı, aydınlatma sistemi ve priz bölümleri bulunmaktadır. Tam donanımlı şekilde teslim edilmektedir. Ayrıca tehlikeli atık konteynerlerde yangın, patlama ve saldırılara karşı da tüm güvenlik önlemleri alınmıştır. Bu ürünlerin üzerinde bulunan özel kaplama malzemeleri sayesinde yangın oluşumunu engelleyen ve alev almayan malzemeler kullanılmaktadır.

Tehlikeli Atık Konteyneri

Tehlikeli atık konteyneri kullanılması ne kadar yasal zorunluluk ise bir o kadar da çevre duyarlılığı ve insaniyet bilincidir. Çünkü bu alanların oluşturulmaması ve gerekli önlemlerin alınmaması demek ileride yaşanacak olan birçok probleme davetiye çıkarmaktadır. İnsanlığın ortak mirası olan doğal yaşam ve doğanın parçası olan canlı yaşam kimyasal atık konteyner üniteleri sayesinde korunmuş olmaktadır.

Tehlikeli atık konteynerleri için hem sitemiz üzerinden hem de telefon yolu ile sipariş verebilirsiniz. Ya katalog üzerinden yaptığınız seçimler doğrultusunda bir model ya da tamamen sıfır bir tasarım isteyebilirsiniz. Her iki isteğiniz de en yakın zaman içinde oluşturulur ve üretici firma tarafından adresinize gönderilir. Alan ayarlaması ve gerekli tüm teknik donanımlar direkt olarak üretici firma tarafından yapılır ve tehlikeli atık konteyner kullanıma hazır bir şekilde teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir