Sandwich Panel Konteyner

Sandwich Panel Konteyner

Günümüzde kullanımı oldukça fazla olan konteyner sağladığı bir çok avantaj vardır. Kullanışlı ve maliyetinin düşük olması gün geçtikçe konteynerlerin kullanım alanlarında arttırmaktadır. İnsanlara sayısız ev ve konaklama imkanı sunan konteynerler, kullanıcılara büyük kullanım rahatlıkları sağlamaktadır. Artık bir çok insan kalıcı veya geçici olarak yaşam alanlarını konteynerlerle sağlamaktadır. Sürekli artan bu ihtiyaçsa her geçen gün bu alana yapılan yatırımların miktarını arttırmaktadır.

Kısa sürelerde tam donanımlı olarak üretilen konteynerlerin üretim maliyetleri de oldukça küçüktür. İstenilen boyut ve ölçülerde üretilebilen konteynerler sayesinde bir çok kullanışsız mekan yeni yaşam alanlarına dönüştürülebilmektedir.

Sayısız konteyner çeşitleri arasında belki de en çok tercih edilen model ise, sandwich panel konteyner. Benzerlerine nazaran sağladığı bir çok avantajıyla kullanımı gün geçtikçe gerek Türkiye’de gerekse dünyada hızla yayılmaktadır.

Sandviç panel konteyner, fabrikada yapılım aşamalarında  tam kapsamlı bir yalıtımla üretilmektedirler. Sandwich panel konteyneri sahip olduğu bu özellik en çok tercih edilme nedenlerinden biridir. Bunun dışındaki önemli bir diğer özelliği de paslanmaz olmasıdır. Diğer konteyner çeşitlerinde zamanla görülen küflenme, nemlenme ve çürüme gibi durumlardan hiç biri sandwich panel konteyner görülmez. Böylece çok daha uzun süreli kullanım ve rahatlık sağlar.

Sandviç Panel Konteyner

Sandwich Panel Konteyner Nedir?

Konteyner ve çatılarda kullanılan sandwich panelin diğer kaplama yöntemlere nazaran oldukça fazla avantajı vardır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte üretilen sandwich paneller, yüksek kalitesi ve sağlam yapısı ile dikkat çekmektedir. Çelik, ahşap ve betonarme gibi bir çok yapıda kullanılabilen en ideal kaplama yapısına sahiptir. Ayrıca yapıya göre seçilen uygun sandwich panel konteyner, hem konstrüksiyon malzemesinden hemde montaj süresinden tasarruf edilmesini sağlayacaktır. Bu durum, bu malzemenin neden böylesine yaygın kullanıldığının en iyi nedenlerinden biri olarak gösterilebilir.

Sandwich panel konteyner, çeşidinin çok büyük bir bakım veya onarıma ihtiyaç duymaması da kullanıcıya ekstradan bir rahatlık sağlar. Sandwich panel konteyner, en sert iklim koşullarında bile rahatlıkla kullanılabilir. Bu yönüyle de kullanıcıya bir başka büyük avantaj sağlamaktadır.

Sandviç Panel Konteyner

Sandviç panel konteyner; bir diğer avantajı ise diğer klasik konteyner içlerinde oluşan yoğun plastik kokusunun olmamasıdır. İç cephesinde kullanılan sandviç panel koku oluşumunu engellerken aynı zamanda tam bir yalıtım sağlamaktadır.

Sandwich panel konteynerler firmalar tarafından hazırlanmış klasik tasarımlarla üretilebildiği gibi müşterinin istediği doğrultusunda özel üretimlerde gerçekleştirilebilmektedir. Kurulumu yapılmış konteynerlerde bile rahatlıkla düzenleme uygulanarak istenilen durumlara getirilebilir.

  • Kullanıldıkları alanlarda üstün ses, ısı ve su yalıtımı yapmaktadır.
  • Diğer konteynerler gibi ağır olmadığından kolaylıkla insan gücüyle taşınıp monte edilebilmektedirler.
  • Elektrik tesisatları hazırdır, sadece gerekli bağlantıların yapılması gerekmektedir.
  • Tasarruflu ve dayanıklıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir