Modifiye Yük Konteyner

Modifiye yük konteyner, konteyner çeşitleri içindeki en büyük ebatlara sahip olan konteynerleri oluşturmaktadır. Tonlarca malzemenin aynı anda ve güvenli olarak taşınmasını sağlayan bu konteyner modellerinde istenilen her türde konteyner bulmak mümkündür. Hayatın her alanında kullanılan konteyner yapılarından biri olan yük konteynerleri uluslararası taşımacılık sektöründe kullanılan tek yapılar olmaktadır. Taşıma alanında konteyner dışında başka hiçbir yapı bulunmamaktadır.

Korumasız olarak taşınan ürünler zarar gördüğü gibi lojistik hizmetleri yönetmeliklerine göre de konteyner olmadan taşıma yapılamamaktadır. Modifiye yük konteyner genişlikleri ve uzunlukları sayesinde içerisindeki ürünlerin yüklemesi ve boşaltılması forklift denilen özel araçlar ile yapılmaktadır. Modifiyeli yük konteyner ürünleri güçlendirilmiş çelik malzemelerden ve titanyum alaşımlarından yapılmaktadır. Sağlam dış cepheleri sayesinde dış etkilerden asla etkilenmeyen ve içerisindeki malzemeyi etkilenmeyen bu konteyner sistemleri uzun süreli taşımalarda ve soğuk iklimlerde bile tam koruma sağlamaktadır.

Bu konteyner modellerinde özellikle büyük ebatlı malzemelerin taşınması yapılmaktadır. Otomobil çeşitlerinin her türlüsü, iş makineleri, inşaat malzemeleri gibi büyük boyutlu malzemelerin yanı sıra üretim kapasitesi yüksek olan firmalar da bu konteynerleri tercih etmektedir. Elektrik ve elektronik ürünler, gıda maddeleri, teknolojik ürünler de modifiyeli konteyner ile taşınmaktadır. İçerisindeki malzemelere tam koruma sağlayan bu konteyner sistemleri özel olarak üretilmektedir.

Modifikasyon işlemlerinin ardından özel olarak dizayn edilen bu konteynerler hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Showroom yada benzeri amaçlarla tercih edilmektedir. Modifiye yük konteyner, iç yüzeylerinde ise özel galvaniz malzemeler kullanılmaktadır. Bu dayanıklı malzemelerin yanı sıra taban bölümlerinde de OSB maddeleri kullanılarak zeminler çok dayanıklı hale getirilmektedir. Vinçler ile havaya kaldırılan konteynerler taşıdıkları yükler nedeniyle zeminde çökme ve hasar gibi durumlar yok edilmiş ve tamamen dayanıklılık sağlanmıştır.

Modifiye Konteyner

Yük konteynerleri taşınan malzemenin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Dış etkilerden etkilenmeyen ve çok büyük boyutlarda olan malzemeler için üzerleri açık konteynerler tercih edilmektedir. Ayrıca gıda maddelerinin taşınmasında da klimalı ve soğuk hava deposu şeklinde olan konteynerler tercih edilmektedir.

Modifiye konteyner, her türlü ısı yalıtımı önceden yapılmaktadır. İçerisindeki malzemelere tam koruma sağlamak için bu konteynerler soğuk havalarda soğukluğu içeriye sokmayan ve malzemelerin etkilenmesini önleyen sistemlere sahiptir. Kapakları kapatıldıktan sonra içerisinde hava dolaşımının olmadığı konteynerlerde yağmur ve kar sularının içeri girmesi gibi durumlar da söz konusu olmamaktadır.

Yük konteynerlerinde istenilen her renkte konteyner bulunabilmektedir. Özel bir şekilde RAL boyalar ile boyanan dış yüzeylerde istenilen her türlü yazı, resim, amblem ve işaret de eklenebilmektedir. Çok uzun yıllarda ve her türlü hava şartında boyalarda kabarma veya soyulma gibi arızalar görülmemektedir. Üstelik modifiye yük konteyner kullanılan özel yanmazlık malzemesi sayesinde patlamalarda ve yangınlarda bu konteynerler etkilenmemekte ve içerisindeki ürünleri de bu etkilerden korumaktadır.

Modifiye yük konteyner, bu büyüklükteki boyutları ve son derece üstün özellikleri sayesinde taşıma yapan firmaların en büyük yardımcısı olmaktadır. Tek seferde istenildiği kadar ürünün taşındığı bu konteynerler ister alım istenirse kiralama da yapılabilmektedir. İstenilen ebatlardaki konteynerler üretimi yapılan firmalardan talep edilebilmektedir. İnternet üzerinden yapılan siparişlerde istenilen adrese birkaç gün içinde konteynerler getirilmektedir. Alınan veya kiralanan konteynerlerin nakliye masrafları satışı yapılan firmalara ait olmaktadır. Alımından kullanımına kadar her aşamada çok cazip avantajlar sunan bu konteynerlerde hiçbir sorun çıkmamaktadır. Fakat her ihtimale karşı da olabilecek sorunlarda satışını gerçekleştiren üretici firma satış sonrası arızalarda ve hasarlarda tüm teknik imkanları ile servis imkanı da sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir