Kurşun Geçirmez Konteyner

Kurşun Geçirmez Konteyner

Bazı bölgelerde maalesef kurşun geçirmez konteyner dışında başka bir tür konteyner kullanılamamaktadır. Stratejik olarak öneme sahip bu yerler devleti, ülkeleri ilgilendiren binalardır ve saldırıların ilk adresidir. Bir şeylere dikkat çekmek isteyen, protesto yapan ya da tamamen saldırgan duygularla ilk buralara saldırı olmaktadır. Sadece bu yerler değil sivil hayat da zarar görmektedir. Bu bölgelerde görev yapan polis, bekçi ya da askerlerin iyi korunması gerekmektedir çünkü saldırıları kısa sürede engellemeleri gerekmektedir.

Kurşun geçirmez konteyner, şiddetin de artmasıyla fazlalaşmıştır. Keşke kurşun geçirmez herhangi bir şeye ihtiyacımız olmasaydı fakat tam tersi olarak kurşuna dayanıklı konteyner, her dönem var olmuştur. Mermi geçirmez konteyner üreten firmaların bu konteyner türünü üretirken özenli olması şarttır. Bu özen de sadece kaliteli ve iyi bir referans sahibi firmalar tarafından gösterilmektedir. Bu sebeple böyle önemli ve hayati risk taşıyan bölgeler için dayanıklı ve zırhlı konteyner, mutlaka araştırmalı ve ona göre alım işlemi yapılmalıdır.

Kurşun Geçirmeyen Konteyner Özellikleri

Güvenliğin yoğun olduğu bölgelerde kullanılan kurşun geçirmez konteyner, adıyla doğru orantılı olarak oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Kurşun geçirmez duvarlar ve camlar kullanılır, kapısı da özel bir malzemeden yapılmaktadır. Genel olarak normal bir bekçi kabininden kat be kat daha güvenli ve sağlam bir yapısı vardır. Hiçbir şekilde hava olaylarından etkilenmeyen ve ses izolasyonu sağlayan malzemeden üretilmiştir. Camlar kurşun ya da benzer bir madde ile zarar gördüğünde etrafa ve insanlara zarar vermeyecek biçimde kırılmakta ve buna uygun malzemeden üretilmektedir. Ayrıca camlar silah çeşitlerine göre de, silah veya çifte gibi, çeşitlilik göstermektedir. Bu kurşun geçirmez camlarda aranan ilk kriter, kurşun geçişini engellemek ve kurşun girecek olsa bile içerideki insanlara zarar vermemektir. Bu sebeple zırhlı konteyner üreten firmaların bu işi ciddiye almaları önemlidir. Zira hayati tehlike oluşmasına müsait bölgelerde dayanıklı konteyner kullanılmaktadır ve insanların hayatı bu kurşuna karşı dayanıklı zırhlı konteyner modelinin sağlamlığına bağlıdır.

Kurşun geçirmez konteyner kullanılan yerler şu şekildedir:

  • Konsolosluklar
  • Ülke sınır kapıları
  • Devlet yönetimine ait binalar
  • Polisiye ve askeriye binaları
Zırhlı Konteyner
Zırhlı Konteyner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir