High Cube Konteyner

High Cube Konteyner

Görünüm ve yapı olarak standart konteynerlere benzerlik göstermektedirler. Yükseklikleri standart konteynerlerden daha fazladır. 2591 mm olan high cube konteyner, 2896 mm yüksekliği ile daha geniş iç hacme sahip olan bu konteynerler daha fazla ya da daha uzun mallarınız için üstün hizmet sunmaktadır. Her ölçüde yük konteyner sahip olabileceğiniz sitemizde high cube konteyner bulabilirsiniz.

Treylerli kamyonlar ile çok kolay bir şekilde içine yük alan konteyner çeşididir. Taşındığı yüke göre birçok farklı çeşidi olan high cube konteyner, giderek genişleyen bir kullanım ağına sahiptir. Şirketler içinde hem daha güvenli hem de daha ucuza mal olunan bir taşıma aracıdır. Dünyanın istenilen yerinden alınarak istenilen yerine götürülebilir. Bunun için birden fazla yolda kullanılabilir. Kullanılan yolların farklı olmasından dolayı malzemenin yük konteyner içinden alınıp geri koyulmasına da gerek yoktur. High cube yük konteyner; içinde malzeme olması halinde bile güvenli bir şekilde alınarak bir başka araca sağlam bir vaziyette konulabilir. Malzeme zaten sekiz taraftan bağlanmış bir durumda olmaktadır.

HC Konteyner

Aynı zamanda sağlam kilitlerin olmasından dolayı herhangi bir şekilde kapının açılması mümkün değildir. Taşınan malzemenin durumuna göre HC konteyner farklılaşabilir. İstenilen boyutlarda ve oranlarda olan yük konteyner bulmak çok kolay bir şekilde mümkündür. Ayrıca malzeme ulaşım boyunca hiçbir şekilde zarar görmeyecek bir şekilde yerleştirildiği için teslimde herhangi bir sıkıntı olmamaktadır. Ürün sahibi ulaşım boyunca yük konteyner içinde olan malzemeyi internet ortamında takip edebilir. Anlık bilgi alabilir.

İlk olarak yurt dışında kullanılmış olan yük konteyneri, daha sonra Avrupa’da yayılmıştır. Denizaşırı olarak yapılan ticari işlerde kullanılmasının daha fazla olduğu sayısal veriler ile anlaşıla gelmiş hc konteyner, son zamanlarda Ülkemizde de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Taşınabilir malzemenin özelliğine göre farklı türleri olan yük konteyner, güvenlikli yapısı ve büyük iç hacmi ile öne çıkmaktadır.

High Cube Konteyner Çeşitleri

Malzemenin konulmasından sonra sabit tutma mekanizmasıyla sekiz yerden bağlanılır. Ayrıca kilitli kapısı hiçbir durumda açılmamaktadır. Çelik yapısıyla malzemeye bir zarar verilmez iken istenilen araç ile taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. Kargo uçakları, yük trenleri ya da tırlara yüklenebilen high cube konteyner, gemi ile taşınabilir. Fazla yer kaplamasının nedeni ise üst üste yerleştirilme imkanının olmasıdır. 7 tane yük konteyner, birbirlerinin üstüne gelecek şekilde konulabilir. Ayrıca uzak bölgelere deniz yoluyla daha hızlı gidilmesi sağlanmaktadır. Her ne kadar araç değiştirme işlemi rahatlıkla yapılabilir olsa da deniz yoluyla bu durumun da olmasının önüne geçilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir