Flat Rack Konteyner

Flat Rack Konteyner

Flat Rack konteyner, bir adet taban ve iki uç duvardan oluşmaktadır. İstenirse uç duvarlar dik olarak sabitlenir ya da kapatılıp tabana yapıştırılarak bir nakliye platformu olması sağlanır. Genel olarak 20 ft ve 40 ft ebatları bulunmaktadır. Özellikle çok ağır tonajları olan yükler ya da boyu çok uzun ya da yüksek olan mallarda sık sık tercih edilmektedir. Bazen de iki ya da daha fazla flat rack yük konteyner birleştirilir ve geniş bir platform oluşturulur. Her ölçüde yük konteyner ulaşabileceğiniz sitemizde, flatrack yük konteyner modellerine ulaşabilirsiniz ve sipariş verebilirsiniz.

Kara yolu taşımacılığının son dönemde beklenen verimden uzak olması ve kazaların sayılarının artış göstermesi ve bununla beraber zaman noktasında  çeşitli dezavantajlara sahip olması özellikle son yıllarda uçak taşımacılığına olan önemi artırmıştır diyebiliriz. Lojistik firmalarının son dönemde artan talepleri karşılamak adına uçak yolu ile taşımacılıkta başladığını söylesek de bir döneme kadar bu taşımacılık tipinin de özellikle kapasite açısından çok düşük seviyelerde olduğunu görebiliyorduk. Ancak yük konteyner çeşitlerinin artması ve farklı özellikler göstermesi ile beraber bu noktada hava yolu taşımacılığının da işine gelmiştir diyebiliriz. Flat rack konteyner, fazlasıyla geniş kapasite işlevleri ve bunun yanında ağırlık hususunda çok fazla düzeyde ağırlıkları taşıyabilmeleri açısından son derece büyük öneme sahiptir diyebiliriz.

Flat rack konteyneri, özellikle sadece sivil lojistik işlemlerinde değil askeri lojistik taşımacılığında da merkezden farklı ülkelere taşıma yapabilir. Veya bölgelere yapılan taşıma işlemlerinde çok büyük bir önem arz ettiğini görüyoruz. Kapasiteleri ve yük taşıma işlemlerinin yanında güvenlikli bir yapılarının olması da tercih edilmelerinde bir sebep.

Flat Rack Konteyner Taşımacılığı

Farklı dondurulmuş gıdaların marketlere dek ulaşımında yaşanan erime sorunsalı son yıllara dek büyük firmaların en büyük taşımacılık sorunlarından biri diyebiliriz. Peki bu işlemin gerçekten yıllarca nasıl sağlandığı,dondurulmuş gıdaların farklı şehirlere transferlerinin nasıl gerçekleştiğini soracak olsak nasıl bir yanıt alırız bilmiyoruz ancak günümüzde özellikle taşıma kapasitesi ve farklı ürün tiplerine yönelik farklı iç dizaynları ile flat rack konteyner çeşitleri taşımacılık konusundaki yerlerinin yadsınamayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yük konteynerlerinin sahip oldukları iç dizaynları ile soğutucu işlemlerine imkan verebilmeleri çeşitli yüklenici firmaların şehir içi taşımacılık sırasında dondurulmuş gıdaları marketlere rahatlıkla transfer edebilmelerine imkan vermektedir.

Yük konteynerleri içerisinde sahip oldukları çeşitli iç dizaynlar noktasında en önemlisinin olduğunu söyleyebiliriz.  Çünkü sahip oldukları özellik ile bilhassa market sektörünün adeta bir kurtarıcısı niteliğindedir diyebiliriz. Şehirler arası taşımacılıkta kapasite konusunda az sayıda alım yapan flat rack konteyner kullanılması özellikle tercih sebebidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir