Exproof Atık Konteyner

Exproof Atık Konteyner

Exproof atık konteyner, kendinden soğutmalı ve tam donanımlı konteynerler olmaktadır. Kimyasal atıkların ve tehlikeli atıkların depolanması için gerekli alanları oluşturan konteynerlerde her ürünün depolanması ve saklanması için uygun özellikte konteynerler bulunmaktadır. Exproof atık konteyner, depo alanlarından biridir. Bazı kimyasal ve tehlikeli atıkları belli sıcaklıkların altında durması gerekir. Eğer uygun ortam koşulları oluşturulmaz ise bu atıkların çevreye verecekleri zarar daha büyük olacaktır. Normal konteynerlerde depolanması da aynı zararı verecektir.

Belli sıcaklık değerleri arayan ve uzun süreli muhafaza edilmesi gereken tehlikeli atıkları için dünya üzerinde sadece exproof konteyner kullanılmaktadır. Bu özellikteki konteynerlerin bünyesinde kendiliğinden soğutma mekanizması bulunmaktadır. – 4 dereceye kadar soğukluğu koruyan bu konteynerler bozulması muhtemel olan atıkların saklanmasında yüksek koruma sağlamaktadır. Profesyonel hizmet veren ve insan sağlığını ve çevre korumasını her şeyin üstünde tutan firmalar bu tarz konteynerler ile atıklarını depolamakta ve gerekli olan önlemlerini almaktadır.

Exproof Konteyner ile Atık Depolama

  • Exproof depolama konteyneri, her türlü ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanarak üretilmektedir. Sıcak havalarda kesinlikle ortam ısısı düşmemekte ve dışarıdan hava akışı olmamaktadır. Kapısı açıldığında dahi belli sürelerde ortam ısı değerlerinden bir kayıp yaşanmamaktadır.
  • Exproof konteyner ünitelerinde titanyum ve çelik dış yüzeyler kullanılmaktadır. Özel galvaniz maddeler ile desteklenen dış yüzeyler her türlü olumsuz hava şartına karşı koruma oluşturmaktadır. Bu konteynerler açık havada yıllarca sorunsuz olarak kalabilmektedir.
  • İç yüzeylerinde ise poliüretan malzemeler kullanılarak gerekli dezenfekte işlemlerinin sağlanmasına uygun malzeme karışımları kullanılmaktadır. Ayrıca sızmalara karşı da tabanlarında sızdırmazlık sağlayan maddeler ve depolar bulunmaktadır. bütün bunlara ek olarak da tabanları güçlendirilmiş çelik malzemeler ile çökmeye ve herhangi bir hasara karşı dayanıklı hale getirilmiştir.
  • Exproof atık konteyner, her türlü elektrik tesisat sistemi hazır olarak satılmaktadır. İçerisinde gerekli olan aydınlatmalar, elektrik prizleri, kofra ve sigorta şarteli bulunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimi sağlayan bu konteynerlerde normal şebeke elektriği kullanılmaktadır.
  • Exproof atık konteyneri, her türlü yangın, patlama ve saldırı önlemleri alınmış ve en yüksek koruma sağlanmıştır. İç yüzeylerinde ve dış kaplamasında kullanılan özel alaşımlı maddeler sayesinde bu ürünlerin tutuşması imkansız hale getirilmiştir. Herhangi bir yangında üzerinde alev tutmayan konteynerler içindeki tehlikeli maddeler için de tam koruma sağlamaktadır.
  • Standart ölçüleri mevcut olan exproof konteyner işletmenin atık çıkarma miktarlarına göre farklı ebatlarda ve farklı modellerde olmaktadır.

Exproof Atık Depolama Konteyner Özellikleri

Exproof atık konteyner, her türlü teknik donanımı hazır halde bulunmaktadır. Üzerinde olması gereken tehlike işaretleri, yazılar ve damgalar üretici firma tarafından hazırlanmaktadır. Gerekli ölçüleri ve model seçeneklerini söyledikten kısa bir süre sonra atık konteynerleri istenilen adreslere gönderilmektedir. Her türlü kurulumu ve teknik aksam çalıştırılması direkt olarak üretici firma personeli tarafından hazırlanmaktadır. Kurulumunun hemen ardından da kullanıma hazır halde olmaktadır. Herhangi bir teknik sorunda ise üretici firma her türlü teknik destek, bakım ve onarım hizmeti vermektedir.

Exproof atık konteyner, gerekli olan işletmeler için, bu kullanımlar zorunlu hale getirilmişti. İş güvenliği ve iş güvenliği konularında çıkartılan yasalar gereğince tehlikeli atık ve kimyasal atık çıkaran her türlü atölye, boyahane, fabrika, sanayi tesisleri ve sağlık kuruluşları kesinlikle atık konteyner kullanmalıdır. Çıkarılan ürünün özelliklerine göre de tam ihtiyacını karşılayan atık konteyner ürünleri kullanması gerekmektedir. Bu hem insanlığın geleceği hem de doğanın geleceği için son derece önemli ve gerekli bir ihtiyaçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir