Betopanlı Konteyner

Betopanlı Konteyner

Betopanlı konteyner, ucuz ve kaliteli malzemelerle en iyi yalıtımı sağlamayı amaçlamaktadır. Betopanlı konteynerler, pres panel ve karkaslı panel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu sistemlerin kullanıldığı yapılarda özel olarak üretilmiş olan ve EPS adı verilen ısı yalıtımı çok güçlü olan bir dolgu malzemesi kullanılmaktadır.

EPS sisteminde bulunan boşluklar özel olarak hesaplanmıştır. Hazırlanmış olan bu özel boşluklar elektrik sisteminin yollarını yapılandırmakla birlikte ısı yalıtımını da en üst seviyeye çıkarmaktadır.

Oldukça hafif olan betopan konteyner montajı da son derece kolay gerçekleştirilmektedir. Isı ve ses yalıtımının yanında esnek olmayan bir yapıya sahip olması da en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Betopanlı konteyner, EPS’den yapılmış duvarların kullanılması iç ve dış cephelerde estetik olarak iyi bir görünümde olmasını sağlamaktadır.

Dış ve iç cephe duvarlarının birbirinden farklı özellikleri vardır. Bu yüzden iç veya dış cephelerde isteğe göre fibercement, outwear, boardex gibi malzemelerden üretilmiş duvarlar kullanılabilmektedir.

Betopan patel sisteminin en büyük avantajlarından biri de EPS’den üretilmiş olan panellerin duvarlar dışında, tavan ve zemin içinde kullanılabilir olamasıdır. Betopanlı konteynerler bu özelliği ile birlikte ısı yalıtımı en üst seviyeye çıkarılmış olur.

EPS Nedir?

EPS, türkçeleştirilmiş adıyla genleştirilmiş polistren köpük demektir. Sert bir köpük olan EPS, petrolden elde edilmektedir. Genel olarak beyaz renklidir ve ısı yalıtımı için kullanılmaktadır.

EPS, polistren adı verilen maddenin pentan gazıyla şişirildikten sonra buhar ortamında çok sayıda tanecik oluşturularak elde edilir. Yapısındaki küçük kapalı gözenekler ısı yalıtımı için iyi bir madde olmasını sağlamaktadır.

Oldukça ekonomik ve çevre dostu olan EPS, dünyada bilinen en iyi yalıtım malzemelerinden biridir. İstenilen yoğunlukta ve düşük maliyetlerle üretilebilmesi e çok tercih edilme nedenleridir.

Betopan Nedir?

Betopan bünyesinde bulundurduğu ağaç ve çimentonun her ikisinin de özellikleri gösterebilen bir yalıtım malzemesidir. Bu yüzden binaların dış cepherini kaplamak için kullanılabilecek en iyi ürünlerden biridir.

Betopandan üretilmiş olan levhalar neme karşı dirençlidir ve uzun bir süre suda bekletildiğinde bile ihmal edilebilecek derecede az şişme sağlayarak ısı yalıtımıdaki kaliteyi arttırmaktadır.

Betopan levhalar ateş almayan özellikte olup, nem direncinden dolayı küflenme yapmaz. Aynı zamanda böcek veya haşereleride bünyesinde barındırmaz.

Oldukça hafif ve elastik bir yapıya sahip olan betopanlı konteyner; levhalar çarpma ve darbeye karşı dayanıklıdırlar. Makine ile kolaylıkla işlenerek iş gücünden tasarruf edilmesini sağlamaktadırlar. Ayrıca betopan levhalar kokusuz ve çevre dostu malzemelerdir. Çok iyi derecelerde ses ve ısı yalıtımı yapmaktadırlar.

Betopan levhaların en önemli özelliklerinden biri de yangın önleyici olmalarıdır. Levhalar kesinlikle ateş almamaktadırlar. Bu yüzden binaların yangın güvenliğini arttırıcı yönde etki yapmaktadır.

Montaj

Betopanlı konteyner, montajı oldukça kolay yapılabilmektedir. Betopan levhaların montajında özel olarak tasarlanmış ÖZEL GALVANİZE M PROFİL SİSTEMİ kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir