40 FT High Cube Konteyner

40 FT High Cube Konteyner

Son yıllarda taşımacılık sektörünün en büyük çıkış kapısı olan yük konteynerlerinin iç hacimleri ve taşıma kapasiteleri açısından çok fazla ön planda olduklarını söyleyebiliriz. Yük konteynerleri şehirler arası transfer işlemlerinde kullanılan modellerdir. 40 FT high cube konteyner, taşımacılıkta en fazla kullanılan konteyner modellerinden biridir. Boyut olarak büyük olduğu için kuru yük taşımacılığı için tercih edilir. Peki neden bu yük konteynerlerinin önemleri bu denli yüksek seviyeye gelmiştir diyoruz. Yük konteynerleri nasıl oluyor da bu denli önem kazanabiliyor. Hangi yollarla bu taşıma işlemleri gerçekleştiriliyor sorularına şöyle bir göz atacak olursak neler söyleyebiliriz.

40′ HC Konteyner

40′ high cube konteyner, özellikle deniz yolu taşımacılığında son derece önemli bir taşıma kapasitesine sahip olması sebebiyle tercih ediliyor. Bu noktada sağladığı yüksek dozda taşıma kapasitesinin yanı sıra içerisine konan maddelerin gerektiğinde sıcak gerektiğinde soğuk gerektiğinde ise hava almasını sağlayabilecek tarzda tasarlanabilen bir yapısı olduğundan son derece önemli bir yer tutar. 40 FT high cube konteyner, son yıllarda taşımacılık konusunda hizmet alan ve hizmet verene önemli bir etki alanı oluşturuyor.

Çok uluslu şirketlerin özellikle farklı bölgelere açtıkları yeni temsilciliklerine ürün taşıma hususundaki önemli farklılıklar bu noktada yeni taşıma araçlarının olmasına sebep göstermiştir. 40 inç hc konteyner, nakliyat işlemleri için doğru bir tercih olmaktadır. High cube konteyner içinde en fazla tercih edilen bu konteynere sizin de ihtiyacınız olabilir.Bu seviyede esasında baktığımızda en zor hususlardan biri olan ve sürekli akıl kurcalayan taşıma noktasında lojistik firmalarının son dönemde müthiş bir sistem geliştirdiğini görebiliyoruz.

40 FT High Cube Konteyner Ölçüleri

Baktığımız zaman yeni sistemde özellikle deniz yolunun tercih ediliyor olması ve kıyısı olan şehirlere bu yolla taşımacılık yapılıyor olması fazlasıyla önem arz ediyor diyebiliriz.

İÇ ÖLÇÜLER (mm): Boy: 12024
En: 2350
Yükseklik: 2697
DIŞ ÖLÇÜLER (mm): Boy: 12192
En: 2438
Yükseklik: 2896
KAPI ARALIĞI (mm): En: 2340
Yükseklik: 2585
DARA(kg): 4020
MAKSİMUM KAPASİTE (kg): 28600
KAPASİTE (metreküp): 76.3

Yük konteyner, özellikle bu noktada kullanım alanlarının çok fazla yer ediyor olmasına da ayrıca bir parantez açmalıyız. 40 FT high cube konteyner, fazlasıyla aldıkları yük kapasiteleri ve ağırlık seviyeleri sebebiyle tercih edilme noktasında ekstra bir pozitif getiri sunuyor diyebiliriz. Taşımacılık hususunda yük konteynerlerin özellikle deniz yolundan gidişlerde güvenlikli bir taşıma aracı olması ve kapasite noktasında fazla alım yapabiliyor olması, gemilerin yük taşıma kapasiteleri ile birleşince ortaya fazlasıyla kullanışlı bir taşıma aracı olan yük konteynerleri çıkıyor diyebilir ve kullanmaya başlayabiliriz.

40 inç High Cube Konteyner

40 FT High Cube Yük Konteyner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir