30 FT Yük Konteyner

30 FT Yük Konteyner

Konteyner kullanımı hayatın her alanında olmaktadır. Özellikle son dönemlerde konteynerler sadece taşıma alanında değil yaşam alanlarında ve ticari mekanları oluşturmada da kullanılmaktadır. Fakat çok eskiden beri konteynerlerin kullanıldığı ilk alan lojistik alanıdır. Taşımalarda en rahat ve dayanıklı yapıları sunan konteynerler başka hiçbir taşıma malzemesinde olmayan imkanları sunmaktadır. İstenilen her modelde ve boyutta bulunabilecek olan konteyner çeşitlerinden biri de 30 FT yük konteyner çeşitleri olmaktadır. Bu konteynerlerin taşıma kapasiteleri çok yüksek olmaktadır.

Gemi taşımacılığında, kara yolu ve hava yolu taşımacılığında rahatlıkla kullanılmaktadır. 30 FT yük konteyner, arasında kapalı kasa modelleri olduğu gibi üst açık olan ve yanları açık olan kasalar da bulunmaktadır. İstenilen her boyutta üretilebilen bu konteynerlerin standart boyutları daha çok tercih edilmektedir. Çünkü oldukça fazla yük taşıma kapasiteleri vardır. Tonlarca yük taşınabilen bu konteynerlerde inşaat malzemeleri, teknolojik ürünler, meyve sebze gibi gıda ürünleri, otomotiv sektöründeki tüm yükler ve bilumum yükler rahatlıkla taşınmaktadır. İçerisinde bulunan malzemelere tam koruma sağlayan ve korunaklı bir şekilde taşınmasını gerçekleştiren bu konteynerler dışında alternatif taşıma ürünleri bulunmamaktadır.

30′ FT Konteyner Özellikleri

  • 30 FT yük konteyner ürünleri çelik, alüminyum ve titanyum malzemelerden yapılmaktadır. Çelik olan ürünlerin taşıma kapasiteleri diğer malzemelerden yapılanlara göre biraz düşük olmaktadır. Çünkü çelik kendiliğinden ağır bir ürün olduğu için taşıma yekunu da düşük olacaktır.
  • 30 FT konteyner, içlerinde ise galvaniz malzemeler kullanılmaktadır. Alt yüzeylerinde ise güçlendirme sağlamak için OSB malzemeler ile destek sağlanmaktadır. Bu ürünlerin tabanlarında asla bir çökme veya göçük meydana gelmez.
  • 30 luk yük konteyner; özel teknikler ve teknolojik sistemler ile üretildiği için tam korumalı bir ısı yalıtımı ve yanmazlık özelliği bulunmaktadır. Kapakları kapatıldıktan sonda bu konteynerlerin içine hava akışı kesinlikle girmez ve içeride olan stabil hava asla değişmez. Ayrıca kullanılan özel bir teknik sayesinde yanmaya karşı son derece korunaklıdır. Üzerinde asla alev tutmaz ve içindeki malzemelere ateş ulaşmasına izin vermez.
  • 30 FT yük konteyner, kullanılan RAL boyalar ile dış yüzeylerinin yağmur, kar ve UV ışınları tarafından etkilenmesi yok edilmiştir. Çok uzun yıllar dayanıklılık sağlayan dış cephelerine istenen her tür yazı, amblem, marka ve işaret soğuk damga şeklinde yapılabilmektedir.

30 Feet Yük Konteyneri Kullanım Alanları

30 FT yük konteyner, kapılar kapatıldıktan sonra içerideki malzemelere asla zarar gelmemekte ve içeriye hiçbir şekilde hava ve su girişi olmamaktadır. Yaşanacak bir kaza esnasında bile dış yüzeylerinde eziklik ve malzeme hasarları görülmemektedir. Taşıma sektörünün olmazsa olmaz malzemeleri olan konteynerler tamamen uluslararası lojistik yönetmeliklerine göre üretilmektedir. Bu ürünler taşınacak olan eşyanın özelliğine göre şekillenmektedir. Örneğin gıda maddesi taşımalarında klima ve soğuk hava deposu şeklinde olmaktadır.

Bu sayede çok uzun mesafelerde dahi içindeki ürünler bozulmadan adreslerine taşınmaktadır. Özeli bir vinç yardımı ile yüklemesi yapılan konteynerlerin üst üste koyularak alan kazanılması sayesinde bir seferde tonlarca ürün taşınabilir. Bu da işletmelerin ihracat ve ithalat işlemlerinde büyük avantajlar sağlamaktadır. İstenilen ebatlarda üretilen bu konteynerlerin satın alımları gibi kiralamaları ve ikinci el olarak alımları da mümkündür. Sektörde kaliteli hizmet veren bir konteyner üretim ve satış firması ile bağlantıya geçildiğinde istenen 30 FT yük konteyner, istenilen her adrese gönderim yapılabilir. Firmalardan alınan konteynerlerde nakliye ve kurulum tamamen satın alınan firma tarafından yapılmaktadır. Konteynerdeki herhangi bir sorunda ise firma her türlü teknik imkanı ve servis hizmetini de sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir